قاعدگی و سقط جنین سقط جنین در سه ماهه اول بسیار رایج است و تقریباً در 10 درصد بارداری های شناخته شده اتفاق می افتد. در برخی موارد، قبل از اینکه بدانید باردار هستید، جنین سقط می شود. در این صورت چیزی شبیه به قاعدگی رخ می دهد. هر چه مدت زمان بیشتری از بارداری بگذرد، احتمال شباهت علائم سقط با قاعدگی کمتر خواهد بود. در ادامه پیرامون سقط جنین در مراحل اولیه از جمله علائم خاصی که باید مراقب آنها باشید، بهترین زمان مراجعه به پزشک و موارد دیگر با شما صحبت خواهیم کرد قاعدگی و سقط جنین.

خرید اینترنتی قرص سقط جنین

خرید اینترنتی قرص سقط جنین

از کجا بدونم پریودم سنگین است یا سقط کردم؟

شایع ترین علائم سقط جنین در مراحل اولیه درد و خونریزی است. اما لکه بینی یا خونریزی خفیف در اوایل بارداری همیشه علامت سقط نیست. اما در صورت خونریزی باید مراقب علائم غیرمعمول دیگر بود. مهمترین علائم سقط جنین شامل:

خرید شیاف سقط جنین

خرید شیاف سقط جنین

• درد شکم یا کمر که در ابتدا شبیه به درد قاعدگی است و رفته رفته بدتر می شود قاعدگی و سقط جنین.

• حالت تهوع

اسهال

• دفع مایع، لخته خون بزرگتر از حد طبیعی یا شبیه بافت از واژن

زمان سقط جنین

احتمال سقط جنین هر زمان پس از لقاح وجود دارد. اگر فرد از بارداری خود مطلع نباشد، علائم سقط شبیه قاعدگی است. خونریزی قاعدگی و سقط می تواند بسیار سبک در حد لکه بینی یا شدید باشد. سقط قبل از هفته هشت گاهی با قاعدگی اشتباه گرفته می شود.

خرید قرص ضد بارداری

خرید قرص ضد بارداری

تفاوت مدت زمان خونریزی سقط با قاعدگی

معمولاً هر کسی از شدت و مدت عادت ماهیانه خود اطلاع دارد. در سقط جنین، خونریزی شدیدتر و مدت آن طولانی تر از همیشه است. وقتی دهانه رحم گشاد می شود، دردی شدیدتر از دردهای قاعدگی بروز می کند.

تفاوت رنگ خونریزی سقط با قاعدگی

خون سقط، قهوه ای و به رنگ تفاله قهوه یا صورتی مایل به قرمز روشن است که می تواند سبک یا سنگین باشد یا حتی قبل از شروع مجدد به طور موقت متوقف شود. اگر سقط قبل از هفته هشت بارداری رخ دهد، شبیه یک قاعدگی سنگین به نظر می رسد اما در خلال آن به احتمال زیاد متوجه بافت جنین یا جفت خواهید شد قاعدگی و سقط جنین.

علائم اولیه بارداری

علائم اولیه بارداری

تفاوت شدت خونریزی سقط با قاعدگی

قاعدگی و سقط جنین وجود خونریزی شدید، تکه های بافت یا دفع لخته روی نوار بهداشتی یا هر وسیله دیگری که استفاده می کنید به این معنی است که اتفاقی فراتر از یک دوره قاعدگی شدید رخ داده است. چنانچه بیش از دو ساعت متوالی، هر یک ساعت تامپون یا پد کاملاً خیس می شود، به پزشک مراجعه کنید.

مدت زمان درد سقط جنین

مدت زمان درد سقط جنین

چه موقع باید به پزشک مراجعه کرد؟

قاعدگی و سقط جنین هر زمان که با درد غیرمنتظره یا خونریزی بیش از حد مواجه شُدید، باید به پزشک یا مرکز درمانی مراجعه کنید. این علائم می تواند ناشی از بارداری خارج رحمی باشد. در این شرایط یک تخمک بارور شده در خارج از رحم، احتمالاً در داخل لوله فالوپ لانه گزینی می کند و یک موقعیت اورژانسی است. همچنین اگر علاوه بر خونریزی، موارد زیر را مشاهده کردید، حتماً با پزشک تماس بگیرید:

• مخاط

• بافت

لخته خون

• انقباضات رحمی

چنانچه احتمال می دهید خونریزی شما مربوط به سقط جنین است، از پزشک بپرسید:

• آیا لازم است نمونه خون یا بافت را جمع آوری کنم؟

آیا لازم است به اورژانس یا مطب پزشک مراجعه کنم؟

• آیا می توانم خودم رانندگی کنم یا برای رانندگی چه توصیه ای دارید؟

در روز معاینه چه اتفاقی می افتد؟

اگر ظاهراً علائم سقط جنین وجود داشته باشد، معاینه فیزیکی انجام می شود. بیمار باید در مورد تمامی علائم زیر اطلاعات کافی در اختیار پزشک قرار دهد. مطمئن شوید که در مورد همه علائم خود ، از جمله میزان موارد زیر صحبت کنید.

• خون ریزی

دفع لخته

• درد