پرش به محتوا
Home » خرید آمپول روگام

خرید آمپول روگام

خرید آمپول روگام %%sep%% خرید اینترنتی آمپول روگام %%sep%% قیمت آمپول روگام در داروخانه هلال احمر %%sep%% قیمت آمپول روگام آزاد %%sep%% آمپول روگام داروخانه

 خرید آمپول روگام

خرید آمپول روگام دوره بارداری برای برخی زنان می تواند پر فراز و نشیب طی شود و نیازمند مراقبت های خاصی باشد. یکی از مراقبت های لازم برای برخی زنان بررسی نیاز آنها به آمپول روگام است. آمپول روگام ممکن است در طول بارداری برای برخی افراد ضروری باشد. آمپول روگام برای جلوگیری از مشکلاتی در بارداری تزریق می شود و از تحریک شدن خون مادر علیه خون جنین جلوگیری می کند. در ادامه به ضرورت تزریق آمپول روگام بیشتر می پردازیم. خرید قرص سایتوتک,خرید قرص سایتوتک در داروخانه,خرید قرص سایتوتک اصل,خرید قرص سایتوتک دیجی کالا,خرید قرص سایتوتک در تهران,خرید قرص سایتوتک در کرج,خرید قرص سایتوتک نی نی سایت,خرید قرص سایتوتک در داروخانه مشهد,خرید قرص سایتوتک در مشهد,خرید قرص سایتوتک از داروخانه

خرید آمپول سقط جنین

خرید آمپول سقط جنین

گروه خونی مادران و اهمیت Rh در خرید آمپول روگام

انسان ها دارای چهار گروه شناخته شده خونی به نام هایA ،B ،BA ،O هستند. هر فرد دارای یکی از این چهار گروه اصلی خون است. در گلبول قرمز خون انسان پروتئینی وجود دارد که Rh نام دارد. حدود 85 درصد افراد این پروتئین را در خون دارند که در واقع Rh مثبت یا گروه خونی مثبت دارند. افرادی که فاقد این پروتئین در خون هستند Rh منفی یا گروه خونی منفی دارند خرید آمپول روگام.

خرید شیاف سقط جنین

خرید شیاف سقط جنین

دانستن نوع Rh در مورد زنان باردار بسیار اهمیت دارد. Rh در ابتدای بارداری توسط پزشک زنان تشخیص داده می شود تا پزشک بتواند در هنگام لزوم اقدامات لازم را انجام دهد. اگر Rh مادر و جنین تفاوت داشته باشند این مسئله می تواند مشکل ساز باشد. تا زمان به دنیا آمدن نوزاد نمی توانRh او را تعیین کرد ولی برای ایمنی بیشتر باید فرض شود که Rh خون جنین مثبت است.

تاثیر گروه خون منفی در تزریق روگام

خرید آمپول روگام اگر Rh خون مادر منفی باشد و Rh خون پدر مثبت باشد، Rh خون جنین به احتمال مثبت خواهد شد. در چنین شرایطی آمپول روگام تجویز می شود تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.
در طی دوره بارداری خون مادر و جنین از یکدیگر جدا هستند اکسیژن و مواد غذایی مورد نیاز جنین از راه جفت مبادله می شود و خون جنین و مادر با یکدیگر مخلوط نمی شود. موقعیت هایی ممکن است خون جنین وارد خون مادر شود. هنگام زایمان، خونریزی دوران بارداری، حاملگی خارج رحمی و … این اتفاق می تواند رخ دهد. هنگام زایمان و زمانی که جفت خارج می شود نیز این اتفاق ممکن است.

فشار خون و سقط جنین

فشار خون و سقط جنین

 

در چنین شرایطی اگر Rh مادر منفی و برای جنین مثبت باشد خون مادر شروع به ساختن پادتن هایی می کند تا به این وضعیت واکنش نشان دهد. از آنجا که این پادتن ها حتی پس از زایمان در خون مادر می مانند می توانند باعث مشکلاتی برای بارداری بعدی و جنین شوند. این مسئله ممکم است باعث تخریب گلبول های قرمز جنین دوم، کم خونی جنین و حتی مرگ جنین بشوند. در صورت زنده ماندن جنین نیز پادتن هایی که در طی روند زایمان به بدن نوزاد منتقل شده اند می توانند باعث ایجاد یرقان یا زردی شوند. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی تزریق آمپول روگام ضرورت پیدا می کند.

عملکرد آمپول روگام برای حفظ سلامت مادر

خرید آمپول روگام به مادران با گروه خونی منفی تجویز می شود تا از بروز مشکلات گفته شده جلوگیری گردد. این آمپول یک محلول استریلی است و از پلاسمای انسان تولید شده است. زدن آمپول روگام باعث می شود خون مادر علیه خون جنین تحریک نشود.
جالب است بدانید زمانیکه گروه خونی مادر و پدر هر دو منفی باشد مشکلی وجود ندارد زیرا گروه خونی جنین به طور حتم منفی خواهد بود اما زمانیکه پدر مثبت و مادر منفی باشد تزریق آمپول روگام ضروری است.
این آمپول به مادرانی که هنوز به خون Rh منفی حساس نشده اند تزریق می شود. پیش از تزریق از آزمایش کومبس استفاده می شود. تا مشخص شود مادر باردار نسبت به Rh حساس شده است یا خیر. در واقع این آزمایش نشان می دهد بدن مادر پادتن ضد Rh تولید می کند یا خیر؟

مدت زمان سقط جنین با قرص

مدت زمان سقط جنین با قرص

آمپول روگام چگونه تجویز می شود؟

این آمپول ابتدا باید در بین هفته های 28 تا 32 بارداری تزریق شود. در طی زمان های قبل و بعد آن نیز هر زمان که مادر دچار خونریزی، لکه بینی، تهدید به سقط، پارگی کیسه آب یا درد شد باید آمپول روگام تزریق شود. بار بعدی که این آمپول باید تزریق شود در 72 ساعت اول بعد از زایمان است خرید آمپول روگام.
قبل از تزریق آمپول روگام باید تست کومبس غیرمستقیم انجام شود. تست کومبس غیرمستقیم منفی نشان می دهد مادر آنتی بادی بر علیه گلبول های قرمز نوزاد تولید نکرده است. در این وضعیت تزریق آمپول روگام انجام می شود.

خرید قرص سقط جنین میزوپروستول

خرید قرص سقط جنین میزوپروستول

نحوه تزریق آمپول روگام چگونه است؟

این آمپول به صورت عضلانی تزریق می شود. دوز روگام 300 میکروگرمی است خرید آمپول روگام. خرید قرص سایتوتک,خرید قرص سایتوتک در داروخانه,خرید قرص سایتوتک اصل,خرید قرص سایتوتک دیجی کالا,خرید قرص سایتوتک در تهران,خرید قرص سایتوتک در کرج,خرید قرص سایتوتک نی نی سایت,خرید قرص سایتوتک در داروخانه مشهد,خرید قرص سایتوتک در مشهد,خرید قرص سایتوتک از داروخانه

آیا آمپول روگام عوارضی دارد؟

خرید آمپول روگام عوارض احتمالی آمپول روگام می تواند تب، درد در محل تزریق، درد عضلانی و خواب آلودگی باشد.

RhoGAM

آمپول روگام باید در چه شرایط دیگری تزریق شود؟

در موقعیت های زیر نیز باید این آمپول با توجه به نظر پزشک تجویز شود:

  • حاملگی‌ های مولار
  • خونریزی سه ماهه دوم یا سوم
  • مرگ جنین در داخل رحم در سه ماه دوم و سوم
  • ترومای (ضربه) شکمی
  • کنده شدن جفت (دکولمان)
  • خارج کردن جفت با دست
  • جفت سرراهی
  • سقط

Rho(D) immune globulin (Rx)

1 دیدگاه دربارهٔ «خرید آمپول روگام»

  1. بازتاب: طریقه مصرف قرص سایتوتک ۲۰۰ | health woman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *