پرش به محتوا
Home » خطرات سیگار بر سقط جنین

خطرات سیگار بر سقط جنین

 • از

خطرات سیگار بر سقط جنین

خطرات سیگار بر سقط جنین به ویژه در دوران بارداری خطرناک است. سالهاست كه پزشكان می دانند زنانی كه در دوران بارداری سیگار می كشند. تقریباً دو برابر بیشتر احتمال زایمان زودرس و وزن کم هنگام تولد را دارند. دود سیگار می تواند باعث مشکلات سلامتی زیادی در کودکان شود که سالها پس از تولد ادامه دارد. خطرات سیگار بر سقط جنین.

اگر این برای انگیزه دادن به زنان باردار برای ترک این عادت یا دور نگه داشتن دیگران از نور کافی نیست ، شواهد نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض دود سیگار عادی در بارداری .  حتی در مادرانی که سیگار نمی کشند – نیز خطر سقط را افزایش می دهد و مرده زایی هم می تواند در ماه های بالای بارداری اتفاق بی افتد. همچنین برخی شواهد نشان می دهد که وقتی پدر آینده سیگاری سنگین است (بیش از 20 نخ سیگار در روز) ، می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد . خطرات سیگار بر سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص سایتوتک  

چگونه سیگار باعث سقط می شود خطرات سیگار بر سقط جنین

در طی روزهای اول پس از بارداری ، هنگامی که جنین به سرعت در حال رشد است ، در معرض آسیب های ژنتیکی ناشی از دود سیگار است. و از آنجا که مشکلات کروموزومی شایعترین علت سقط جنین است.  قرار گرفتن در معرض شدید دود سیگار ممکن است. در این امر نقش داشته باشد. سیگار کشیدن همچنین می تواند بر پوشش داخلی رحم تأثیر بگذارد و کاشت تخمک بارور شده را دشوار کند.

در مورد نقش احتمالی پدرانی که سیگار می کشند. و می توانند موجب سقط جنین شوند.  چند مطالعه نشان داده است که مردانی که سیگار می کشند. ناهنجاری های اسپرمی بیشتری دارند .  هیچ ارتباطی با مشکلات کروموزومی نداشته باشد و می تواند ارتباط بیشتری با چیز دیگری داشته باشد ، از جمله توانایی کاهش جفت در انتقال اکسیژن و مواد مغذی به جنین.

سقط جنین با قرص سایتوتک

سقط جنین با قرص سایتوتک

سیگار الکترونیکی و سقط جنین خطرات سیگار بر سقط جنین

استفاده از سیگارهای الکترونیکی (که بخار نیز نامیده می شود) در دوران بارداری نیز بی خطر نیست. سیگارهای الکترونیکی دقیقاً مانند سیگارهای معمولی نیکوتین را به بدن شما می رسانند ، بنابراین خطر مشابهی دارند.

خرید شیاف سقط جنین

خرید شیاف سقط جنین

 خطرات سیگار کشیدن در دوران بارداری

به نظر می رسد سیگار کشیدن توانایی جفت.  در انتقال مواد مغذی به کودک در حال رشد را کاهش می دهد. علاوه بر این که احتمالاً باعث سقط جنین می شود ، می تواند باعث تولد نوزادان با وزن کم شود و همچنین می تواند خطر تولد نوزاد مرده و همچنین مرگ در سال اول زندگی را افزایش دهد.
اینها عوارض بالقوه بسیار جدی هستند که می توانند باروری ، زندگی و زندگی کودک را تهدید کنند

سقط جنین در نیم ساعت

سقط جنین در نیم ساعت

هنوز توافقی درمورد میزان سیگار کشیدن که احتمال سقط جنین را افزایش می دهد وجود ندارد. با این حال ، ترک این عادت یکی از معدود عواملی است. که والدین می توانند برای جلوگیری از. از دست دادن بارداری کنترل کنند. منطقی است که این کار را انجام دهید . نه تنها به خاطر سلامتی کودک بلکه به خاطر سلامتی کودک شما. خطرات سیگار بر سقط جنین

بعد از سقط جنین چه بخوریم

بعد از سقط جنین چه بخوریم

 خطرات سیگار کشیدن بر دوران بارداری

 • حامله شدن
 • سقط جنین و مرده زایی
 • حاملگی خارج رحمی
 • قطع جفت
 • جفت سرراهی
 • تولد زودرس
 • وزن کم هنگام تولد
 • نقائص هنگام تولد

سیگار کشیدن و بارداری

سیگار کشیدن در دوران بارداری هم شما. و هم نوزادتان را در معرض خطر قرار می دهد. حاوی مواد شیمیایی خطرناکی از جمله نیکوتین ، مونوکسیدکربن است.  با خطرات سیگار کشیدن در دوران بارداری آشنا شوید.

Smoking in Childhood and Adolescence

مشکلات بارداری

اگر سیگار می کشید و می خواهید باردار شوید ، ترک این عادت باید در اولویت باشد. حتی در سه ماهه اول سلامت نوزاد شما را تهدید می کند.

 

سیگار باعث مرده زایی و سقط جنین

در هر مرحله یک اتفاق غم انگیز است. سقط جنین به طور معمول در سه ماه اول بارداری اتفاق می افتد. در موارد نادر ، آنها می توانند پس از 20 هفته بارداری رخ دهد. به این حالت مرده زایی می گویند.

و تولد نوزاد مرده را افزایش می دهد. مواد شیمیایی خطرناک موجود در سیگار اغلب مقصر هستند.

این مسائل همچنین می تواند باعث سقط جنین یا مرده زایی شود.

علائم عفونت در بارداری

علائم عفونت در بارداری

حاملگی خارج رحمی

نیکوتین می تواند باعث انقباض در لوله های رحمی شود. این انقباضات می تواند از عبور جنین جلوگیری کند. یکی از نتایج احتمالی این امر ، حاملگی خارج رحمی است. در این شرایط ، برای جلوگیری از عوارض تهدیدکننده مادر ، باید جنین خارج شود.

قطع جفت

جفت یک ساختار “حیات نجات” است که در دوران بارداری برای تأمین مواد مغذی و اکسیژن برای جنین تشکیل می شود.یکی از این مشکلات جدا شدن جفت است. این وضعیتی است که در آن جفت قبل از زایمان از رحم جدا می شود. قطع شدن جفت می تواند باعث خونریزی شدید شود و زندگی مادر و کودک را تهدید کند. هیچ جراحی یا درمانی برای اتصال مجدد آن وجود ندارد. مراقبت های پزشکی فوری ممکن است به افزایش احتمال تولد سالم با وجود جدا شدن جفت کمک کند. خطرات سیگار بر سقط جنین

جفت سرراهی

در دوران بارداری ، جفت به طور طبیعی در رحم به سمت بالای رحم رشد می کند. این باعث می شود دهانه رحم برای زایمان باز باشد. جفت سرراهی زمانی است که جفت در قسمت تحتانی رحم باقی می ماند ، به طور جزئی یا کامل دهانه رحم را می پوشاند. جفت اغلب پاره می شود ، باعث خونریزی بیش از حد می شود و جنین را از مواد مغذی حیاتی و اکسیژن محروم می کند. خطرات سیگار بر سقط جنین

Tobacco Use and the Risk of Spontaneous Abortion

زایمان زودرس

این زمانی است که کودک خیلی زود متولد می شود خطرات زیادی برای سلامتی مرتبط با زایمان زودرس وجود دارد. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • اختلالات بینایی و شنوایی
 • ناتوانی ذهنی
 • مشکلات یادگیری و رفتاری
 • عوارضی که می تواند منجر به مرگ شود
 • وزن کم هنگام تولد

نرخ پایین تولد همچنین می تواند منجر به سایر مشکلات و معلولیت های سلامتی شود.اما هنوز هم یک وضعیت جدی است که می تواند منجر به موارد زیر شود:

 • تأخیر در رشد
 • فلج مغزی
 • ناراحتی های شنوایی یا بینایی
 • در موارد شدید ، وزن کم هنگام تولد می تواند باعث مرگ نوزاد شود.

زنانی كه قبل از بارداری سیگار را ترك می كنند ، خطر داشتن نوزادی با وزن كم هنگام تولد را كاهش می دهند.

نقص در زمان تولد نوزاد

با نقص مادرزادی را افزایش می دهد. شایع ترین انواع مشکلات ، نقایص مادرزادی قلب و مشکلات ساختار قلب است.خطرات سیگار بر سقط جنین

Pregnancy and smoking

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *